Allegro MicroSystems ASEK764XLF-16AU-T-KIT-DK
Part No.:
ASEK764XLF-16AU-T-KIT-DK
Datasheet:
ASEK764XLF-16AU-T-KIT-DK.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ACS764
Shipping
ASEK764XLF-16AU-T-KIT-DK Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Sensing Range:
16A
Interface:
I2C
Sensitivity:
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V