Allegro MicroSystems ASEK759LCB-100B-T-DK
Part No.:
ASEK759LCB-100B-T-DK
Datasheet:
ASEK759LCB-100B-T-DK.pdf
Description:
BOARD DEMO 759LCB-100B SENSOR
Shipping
ASEK759LCB-100B-T-DK Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Sensing Range:
100A
Interface:
Sensitivity:
13.2mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V