Allegro MicroSystems ASEK759ECB-200B-T-DK
Part No.:
ASEK759ECB-200B-T-DK
Datasheet:
ASEK759ECB-200B-T-DK.pdf
Description:
BOARD DEMO 759ECB-200B SENSOR
Shipping
ASEK759ECB-200B-T-DK Specifications
Packaging:
Box
Sensing Range:
200A
Interface:
Sensitivity:
6.6mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V