Allegro MicroSystems ASEK758LCB-050U-T-DK
Part No.:
ASEK758LCB-050U-T-DK
Datasheet:
ASEK758LCB-050U-T-DK.pdf
Description:
BOARD DEMO 758LCB-050U SENSOR
Shipping
ASEK758LCB-050U-T-DK Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensing Range:
50A
Interface:
Sensitivity:
60mV/A
Voltage - Supply:
3V ~ 5.5V