Abracon LLC ASEK-32.768KHZ-L-R-T
Part No.:
ASEK-32.768KHZ-L-R-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASEK-32.768KHZ-L-R-T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Shipping
ASEK-32.768KHZ-L-R-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASEK
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)