Raltron Electronics AS-12.000-18-3030-EXT-SMD-TR
Part No.:
AS-12.000-18-3030-EXT-SMD-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
AS-12.000-18-3030-EXT-SMD-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
AS-12.000-18-3030-EXT-SMD-TR Specifications
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
AS-SMD
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)