ams-OSRAM USA INC. AS1154-BSOU
Part No.:
AS1154-BSOU
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AS1154-BSOU.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER 2/0 8SOIC
Shipping
AS1154-BSOU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
Driver
Protocol:
LVDS
Number of Drivers/Receivers:
2/0
Duplex:
Receiver Hysteresis:
Data Rate:
800Mbps (Up to)
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C