PUI Audio, Inc. AS02504PR-N50-R
Part No.:
AS02504PR-N50-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
AS02504PR-N50-R.pdf
Description:
SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 79DB
Shipping
AS02504PR-N50-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
N50 Mini Speaker
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
250 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
280Hz
Impedance:
4 Ohms
Efficiency - dBA:
79.00
Efficiency - Testing:
1W/500mm
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
2 W
Power - Max:
2.5 W
Port Location:
Top
Shape:
Round
Material - Cone:
Paper
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Wire Leads
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)