PUI Audio, Inc. AS01508MS-SP11-WP-R
Part No.:
AS01508MS-SP11-WP-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
AS01508MS-SP11-WP-R.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 89DB
Shipping
AS01508MS-SP11-WP-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
AS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Receiver
Frequency Range:
600 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
600Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency - dBA:
89.00
Efficiency - Testing:
Efficiency - Type:
Sensitivity
Power - Rated:
700 mW
Power - Max:
1 W
Port Location:
Top
Shape:
Rectangular
Material - Cone:
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)