Ampleon USA Inc. ART700FHSU
Part No.:
ART700FHSU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1214B
Datasheet:
ART700FHSU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 55V LDMOST
Shipping
ART700FHSU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1214B
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1MHz ~ 450MHz
Gain:
28.6dB
Voltage - Test:
55 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.2 A
Power - Output:
700W
Voltage - Rated:
177 V