Ampleon USA Inc. ART150PEGZ
Part No.:
ART150PEGZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270BA
Datasheet:
ART150PEGZ.pdf
Description:
ART150PEG/REEL
Shipping
ART150PEGZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-270BA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
N-Channel
Frequency:
1MHz ~ 650MHz
Gain:
31.2dB
Voltage - Test:
65 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
200 V