Ampleon USA Inc. ART150FEU
Part No.:
ART150FEU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-467C
Datasheet:
ART150FEU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 65V SOT467C
Shipping
ART150FEU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
ART
Package/Case:
SOT-467C
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1MHz ~ 650MHz
Gain:
31dB
Voltage - Test:
65 V
Current Rating (Amps):
1.2µA
Noise Figure:
Current - Test:
20 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
200 V