Panasonic Electric Works ARS32Y24X
Part No.:
ARS32Y24X
Datasheet:
ARS32Y24X.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Shipping
ARS32Y24X Specifications
Coil Type:
Latching, Dual Coil
Coil Current:
16.7 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
18 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C