Panasonic Electric Works ARS32Y12X
Part No.:
ARS32Y12X
Datasheet:
ARS32Y12X.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Shipping
ARS32Y12X Specifications
Coil Type:
Latching, Dual Coil
Coil Current:
33.3 mA
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
9 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C