Panasonic Electric Works ARS31Y12X
Part No.:
ARS31Y12X
Datasheet:
ARS31Y12X.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Shipping
ARS31Y12X Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Coil Type:
Latching, Single Coil
Coil Current:
16.7 mA
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
9 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C