Panasonic Electric Works ARS30Y4H
Part No.:
ARS30Y4H
Datasheet:
ARS30Y4H.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 4.5V
Shipping
ARS30Y4H Specifications
Packaging:
Tube
Coil Type:
Non Latching
Coil Current:
44.4 mA
Coil Voltage:
4.5VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
3.38 VDC
Must Release Voltage:
0.45 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C