Panasonic Electric Works ARS15Y24Z
Part No.:
ARS15Y24Z
Datasheet:
ARS15Y24Z.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Shipping
ARS15Y24Z Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Coil Type:
Latching, Single Coil
Coil Current:
8.3 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
18 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C