Panasonic Electric Works ARS15Y12
Part No.:
ARS15Y12
Datasheet:
ARS15Y12.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Shipping
ARS15Y12 Specifications
Packaging:
Tube
Coil Type:
Latching, Single Coil
Coil Current:
16.7 mA
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
9 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C