Panasonic Electric Works ARS14Y24
Part No.:
ARS14Y24
Datasheet:
ARS14Y24.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Shipping
ARS14Y24 Specifications
Packaging:
Tube
Coil Type:
Non Latching
Coil Current:
8.3 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
18 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C