Panasonic Electric Works ARN10A24
Part No.:
ARN10A24
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
High Frequency (RF) Relays
Package:
Datasheet:
ARN10A24.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 24V
Shipping
ARN10A24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Series:
ARN
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Coil Type:
Non Latching
Coil Current:
13.3 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current):
Switching Voltage:
Must Operate Voltage:
18 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Operate Time:
5 ms
Release Time:
5 ms
Features:
Sealed - Flux Protection
Mounting Type:
Surface Mount
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C