Automation Components, Inc. A/RH3-CP-SP-010
Part No.:
A/RH3-CP-SP-010
Datasheet:
A/RH3-CP-SP-010.pdf
Shipping
A/RH3-CP-SP-010 Specifications
Humidity Range:
0 ~ 100% RH
Output Type:
Analog Voltage
Output:
0V ~ 10V
Accuracy:
±3% RH
Voltage - Supply:
18 ~ 28VAC, 18 ~ 40VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C