Automation Components, Inc. A/RH3-100-3W-R2
Part No.:
A/RH3-100-3W-R2
Datasheet:
A/RH3-100-3W-R2.pdf
Shipping
A/RH3-100-3W-R2 Specifications
Sensor Type:
Humidity, Temperature
Humidity Range:
0 ~ 100% RH
Output:
0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
Accuracy:
±3% RH
Voltage - Supply:
18 ~ 28VAC, 12 ~ 40VDC
Operating Temperature:
1.5°C ~ 60°C