Automation Components, Inc. A/RH2-RP2-10'-EH
Part No.:
A/RH2-RP2-10'-EH
Datasheet:
A/RH2-RP2-10'-EH.pdf
Shipping
A/RH2-RP2-10'-EH Specifications
Sensor Type:
Humidity, Temperature
Humidity Range:
0 ~ 100% RH
Output:
0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
Accuracy:
±2% RH
Voltage - Supply:
18 ~ 28VAC, 12 ~ 40VDC
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C