Automation Components, Inc. A/RH2-100KS-D
Part No.:
A/RH2-100KS-D
Datasheet:
A/RH2-100KS-D.pdf
Shipping
A/RH2-100KS-D Specifications
Humidity Range:
0 ~ 100% RH
Output:
0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
Accuracy:
±2% RH
Response Time:
20 s
Sensitivity:
Voltage - Supply:
18 ~ 28VAC, 12 ~ 40VDC
Mounting Type:
Chassis Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C