Panasonic Electric Works ARE13A24ZC90
Part No.:
ARE13A24ZC90
Datasheet:
ARE13A24ZC90.pdf
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Shipping
ARE13A24ZC90 Specifications
Coil Current:
8.3 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
500 mA
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
18 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C