Phihong USA AQ18E-59CFA-H
Part No.:
AQ18E-59CFA-H
Manufacturer:
Phihong USA
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
AQ18E-59CFA-H.pdf
Description:
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 18W
Shipping
AQ18E-59CFA-H Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
AQ18 (18W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Region Utilized:
Europe
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V, 9V, 12V, 15V
Current - Output (Max):
3A, 2A, 1.5A, 1.2A
Power (Watts):
18 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
USB C Power Delivery (PD)
Cord Length:
Input Connector:
CEE 7/16
Features:
Size / Dimension:
1.61" L x 0.96" W x 2.28" H (41.0mm x 24.3mm x 58.0mm)