MATRIX TECHNOLOGY INC. APS53300
Part No.:
APS53300
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
APS53300.pdf
Description:
300KVA, 3-phase in, 3-phase out
Shipping
APS53300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to AC)
Voltage - Supply:
323 ~ 437VAC
Number of Outputs:
3
Voltage - Output:
0 ~ 150VAC, 0 ~ 300VAC
Current - Output:
840A, 420A
Display Type:
LCD
Number of Characters:
5
Size / Dimension:
70.800" L x 41.000" W x 63.000" H (1800.00mm x 1050.00mm x 1600.00mm)