Apacer Memory America APS25H12128G-2TM
Part No.:
APS25H12128G-2TM
Datasheet:
APS25H12128G-2TM.pdf
Description:
SSD 128GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25H12128G-2TM Specifications
Series:
SFD25H1-M
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
525MB/s
Speed - Write:
175MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
335mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.10mm x 69.85mm x 7.00mm