Apacer Memory America APS25H12016G-8TM
Part No.:
APS25H12016G-8TM
Datasheet:
APS25H12016G-8TM.pdf
Description:
SSD 16GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25H12016G-8TM Specifications
Series:
SFD25H1-M
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
16GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
315MB/s
Speed - Write:
170MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
245mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.10mm x 69.85mm x 7.00mm