Apacer Memory America APS25AFB256G-6DTM1GWT
Part No.:
APS25AFB256G-6DTM1GWT
Datasheet:
APS25AFB256G-6DTM1GWT.pdf
Description:
SSD 256GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25AFB256G-6DTM1GWT Specifications
Series:
SU210-25
Product Status:
Active
Memory Size:
256GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
550MB/s
Speed - Write:
465MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
530mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm