Apacer Memory America APS25AFB128G-4BTM1GT
Part No.:
APS25AFB128G-4BTM1GT
Datasheet:
APS25AFB128G-4BTM1GT.pdf
Description:
SSD 128GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25AFB128G-4BTM1GT Specifications
Series:
SM210-25
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
128GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
510MB/s
Speed - Write:
380MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
470mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm