Apacer Memory America APS25AFB064G-4DTM1GT
Part No.:
APS25AFB064G-4DTM1GT
Datasheet:
APS25AFB064G-4DTM1GT.pdf
Description:
SSD 64GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25AFB064G-4DTM1GT Specifications
Series:
SU210-25
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
64GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
545MB/s
Speed - Write:
450MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
485mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm