Apacer Memory America APS25AFB016G-4BTWT
Part No.:
APS25AFB016G-4BTWT
Datasheet:
APS25AFB016G-4BTWT.pdf
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
APS25AFB016G-4BTWT Specifications
Series:
SS210-25
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
16GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
135MB/s
Speed - Write:
105MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
325mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm