Apacer Memory America APS25AF7512G-6BTM1GWT
Part No.:
APS25AF7512G-6BTM1GWT
Datasheet:
APS25AF7512G-6BTM1GWT.pdf
Description:
SSD 512GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25AF7512G-6BTM1GWT Specifications
Series:
SM210-25
Product Status:
Not For New Designs
Memory Size:
512GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
490MB/s
Speed - Write:
470MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
710mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm