Apacer Memory America APS25AF7032G-4BTM1GWT
Part No.:
APS25AF7032G-4BTM1GWT
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
APS25AF7032G-4BTM1GWT.pdf
Description:
SSD 32GB 2.5" MLC SATA III 5V
Shipping
APS25AF7032G-4BTM1GWT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
SM210-25
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
32GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
380MB/s
Speed - Write:
100MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
240mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm