Apacer Memory America APS25AF7016G-4BTT
Part No.:
APS25AF7016G-4BTT
Datasheet:
APS25AF7016G-4BTT.pdf
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
APS25AF7016G-4BTT Specifications
Series:
SS210-25
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
16GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
135MB/s
Speed - Write:
105MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
325mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 6.90mm