Apacer Memory America APS25ABB016G-BT
Part No.:
APS25ABB016G-BT
Datasheet:
APS25ABB016G-BT.pdf
Description:
SSD 16GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
APS25ABB016G-BT Specifications
Series:
SFD25A
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
16GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
155MB/s
Speed - Write:
145MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
275mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.0mm x 69.84mm x 9.30mm