Apacer Memory America APS25AB7032G-BTW
Part No.:
APS25AB7032G-BTW
Datasheet:
APS25AB7032G-BTW.pdf
Description:
SSD 32GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
APS25AB7032G-BTW Specifications
Series:
SFD25A
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
32GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
160MB/s
Speed - Write:
145MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
275mA (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.0mm x 69.84mm x 9.30mm