Apacer Memory America APS25A77064G-3BTW
Part No.:
APS25A77064G-3BTW
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
APS25A77064G-3BTW.pdf
Description:
SSD 64GB 2.5" SLC SATA III 5V
Shipping
APS25A77064G-3BTW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
SFD25A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
64GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
530MB/s
Speed - Write:
440MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
460mA (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.0mm x 69.85mm x 6.90mm