Apacer Memory America APS18AFA064G-6ATW
Part No.:
APS18AFA064G-6ATW
Datasheet:
APS18AFA064G-6ATW.pdf
Description:
SSD 64GB 1.8" SLC SATAIII 3.3-5V
Shipping
APS18AFA064G-6ATW Specifications
Series:
SM210-18
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
64GB
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
385MB/s
Speed - Write:
90MB/s
Voltage - Supply:
3.3V, 5V
Current - Max:
465mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm