Apacer Memory America APS18A7A128G-6BTWL
Part No.:
APS18A7A128G-6BTWL
Datasheet:
APS18A7A128G-6BTWL.pdf
Description:
SSD 128GB 1.8" SLC SATA III 3.3V
Shipping
APS18A7A128G-6BTWL Specifications
Series:
SFD18A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
128GB
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
530MB/s
Speed - Write:
445MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Current - Max:
470mA (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm