Apacer Memory America APS18A7A064G-6BTM1G
Part No.:
APS18A7A064G-6BTM1G
Datasheet:
APS18A7A064G-6BTM1G.pdf
Description:
SSD 64GB 1.8" MLC SATA III 5V
Shipping
APS18A7A064G-6BTM1G Specifications
Memory Size:
64GB
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
375MB/s
Speed - Write:
85MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
295mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm