Apacer Memory America APS18A7A064G-6BTL
Part No.:
APS18A7A064G-6BTL
Datasheet:
APS18A7A064G-6BTL.pdf
Description:
SSD 64GB 1.8" SLC SATA III 3.3V
Shipping
APS18A7A064G-6BTL Specifications
Series:
SFD18A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
64GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
530MB/s
Speed - Write:
440MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Current - Max:
460mA (Typ)
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm