Apacer Memory America APS18A7A032G-6BTW
Part No.:
APS18A7A032G-6BTW
Datasheet:
APS18A7A032G-6BTW.pdf
Description:
SSD 32GB 1.8" SLC SATA III 5V
Shipping
APS18A7A032G-6BTW Specifications
Series:
SFD18A
Memory Size:
32GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
530MB/s
Speed - Write:
270MB/s
Voltage - Supply:
5V
Current - Max:
320mA (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm