Apacer Memory America APS18A7A032G-6BTM1GW
Part No.:
APS18A7A032G-6BTM1GW
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
APS18A7A032G-6BTM1GW.pdf
Description:
SSD 32GB 1.8" MLC SATAIII 3.3-5V
Shipping
APS18A7A032G-6BTM1GW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
SFD18A-M
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Memory Size:
32GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
340MB/s
Speed - Write:
100MB/s
Voltage - Supply:
3.3V, 5V
Type:
SATA III
Current - Max:
215mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm