Apacer Memory America APS18A7A032G-6ATM1GWL
Part No.:
APS18A7A032G-6ATM1GWL
Datasheet:
APS18A7A032G-6ATM1GWL.pdf
Description:
SSD 32GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
Shipping
APS18A7A032G-6ATM1GWL Specifications
Memory Size:
32GB
Form Factor:
1.8"
Speed - Read:
340MB/s
Speed - Write:
100MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Current - Max:
215mA (Typ)
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm