Apacer Memory America AP-FD25C22E0064GS-W3T
Part No.:
AP-FD25C22E0064GS-W3T
Manufacturer:
Apacer Memory America
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
AP-FD25C22E0064GS-W3T.pdf
Description:
SSD 64GB 2.5" SLC ATA 5V
Shipping
AP-FD25C22E0064GS-W3T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Apacer Memory America
Series:
AFD257
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
64GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
100MB/s
Speed - Write:
95MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
ATA
Current - Max:
290mA (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.90mm x 9.30mm