Selec Controls USA Inc. APFC146-112-90/550V-CE
Part No.:
APFC146-112-90/550V-CE
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
APFC146-112-90/550V-CE.pdf
Description:
POWER FACTOR CONTROLLER WITH 1CT
Shipping
APFC146-112-90/550V-CE Specifications
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
APFC146
Type:
Multifunction Meter
Measuring Type:
Current, Frequency, Voltage
Measuring Range:
0.05 ~ 6A, 50 ~ 520VAC, 45 ~ 65Hz
Display Type:
LCD - Black Characters, Backlight
Number of Characters Per Row:
4
Display Characters - Height:
Output Type:
Relay
Voltage - Supply:
90 ~ 550VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 138.00mm x 138.00mm