MEAN WELL USA Inc. APC-35-500
Part No.:
APC-35-500
Datasheet:
APC-35-500.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 25-70V 500MA
Shipping
APC-35-500 Specifications
Series:
APC-35 (35W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
264VAC
Voltage - Output:
25 ~ 70V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
35 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
84%
Size / Dimension:
3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)