MEAN WELL USA Inc. APC-16-700
Part No.:
APC-16-700
Datasheet:
APC-16-700.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 9-24V 700MA
Shipping
APC-16-700 Specifications
Series:
APC-16 (16W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
264VAC
Voltage - Output:
9 ~ 24V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
17 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
83%
Size / Dimension:
3.03" L x 1.57" W x 1.14" H (77.0mm x 40.0mm x 29.0mm)